Лапорта зборуваше за напредокот на обновувањето на договорот со Меси

Од:

Претседателот на Барселона, Жоан Лапорта ја прокоментира ситуацијата со новиот договор на напаѓачот Лионел Меси.

– Процесот на продолжување на договорот со Меси напредува добро, го цитираше Лапорта новинарот Фабрицио Романо на Твитер.

Претходниот договор на Меси со Барселона истече на 1 јули. Триесет и четиригодишниот Аргентинец, кој игра за каталонскиот клуб од 2000 година, во моментов е слободен агент.

На 10 јули се појави информација дека договорот, кој ќе се пресметува за две години, ќе биде потпишан неколку дена по завршувањето на Купот на Америка.

Би можело да ве интересира

Анчелоти: Поминав меден месец во Реал, се надевам дека ќе останам тука многу години

Ана Ололовска

Пирло може да ја предводи Барселона

Ана Ололовска

Бускетс по ремито со Гранада: Кога ќе примиш ран гол, вреди многу

Ана Ололовска

Меси од трансферот во ПСЖ ќе заработи 110 милиони евра

Мери Јордановска

Пике ги осуди навивачите што го исвиркуваа Роберто: Серхи ја сака Барса повеќе од кој било друг

Ана Ололовска

Ули Хенес: Барселона е практично уништена, во Германија веќе ќе банкротираше

Ана Ололовска