Лапорта: Ќе направам се за Меси да остане во Барселона

Од:

Кандидатот за претседател на Барселона, Жоан Лапорта проговори за неговата желба да го продолжи договорот со напаѓачот Лионел Меси.

– Потребна ни е конкурентна понуда. Тој е победник и сака да победува со Барселона. Ќе дадам се од себе да го задржам. За тоа ни треба добра понуда. Ако прашате дете, кој е најдобар фудбалер на светот, сите веднаш одговараат на Меси. Тој е бесценет, ги цитира зборовите на „Лапорта“ Скај Спортс.

На 31 јануари беше објавено дека Меси е незадоволен од објавувањето информации за неговиот договор и може да ја напушти Барса. Неговиот договор со клубот истекува во летото 2021 година.

Би можело да ве интересира

Дембеле: Тухел е мојот омилен тренер

Ана Ололовска

Перез реизбран за претседател на Реал Мадрид

Ана Ололовска

Нејмар ги прекина преговорите со ПСЖ и може да се врати во Барселона

Ана Ололовска

Реал Сосиедад го освои Шпанскиот куп по пауза од 34 години

Ана Ололовска

Бензема се искачи на четвртото место на вечната листа на стрелци за Реал во Шпанското првенство

Ана Ололовска

Пике се врати на групните тренинзи на Барселона

Ана Ололовска