Крива Паланка ќе добие нова фитнес зона

Од:

Со средства од Агенцијата за млади и спорт на спортскиот комплекс во Општина Крива Паланка ќе биде изградена фитнес зона.

-Обезбедени се средства за имплементација на уште еден нов проект во општината што наскоро ќе се реализира. Терените кај спортскиот комплекс во градот ќе бидат надополнети со нова фитнес зона. Како што ветив во изборната програма,а тоа го напоменав и на почетокот на мојот мандат, на само месец и половина од стапување на функцијата градоначалник, веќе може да кажам дека интензивно интензивно се работи заедно со општинската администрација на исполнување на целите и инвестиции во приоритетните области, меѓу кои, како клучен сегмент е и спортот. И во претстојниот период не очекуваат многу нови проекти во спортскиот сектор и давање важност и поддршка на младите, изјави градоначалникот на Општина Крива Паланка, Сашко Митовски.

Тој информира дека е во тек подготовка на документација за почнување со изградба на нова фитнес одобрена со одлуката на Влада за обезбедени финасиски средства за поставување 15 фитнес зони во неколку општини на теритиријата на државата.

Би можело да ве интересира

Седумдесет и шестгодишен жител на Крива Паланка убиен во неговиот дом

А1он

Голем пожар на градската депонија во Крива Паланка

Изведба на проектот „Реобмислување – филм, музика и поезија” во Крива Паланка

ВИДЕО: Големи свлечишта и оштетени патишта од поплавата во Крива Паланка, селото Трново е отсечено

Катерина Ѓуровски

АМСМ: Во прекин локални патишта во Крива Паланка, на граничниот премин Богородица за излез се чека околу 30 минути

ВИДЕО: Силното невреме во Крива Паланка однесе мостови, поплавени се домови, има огромна материјална штета

Катерина Ѓуровски