Седумдесет и шестгодишен жител на Крива Паланка убиен во неговиот дом

Од:

Седумдесет и шестгодишниот жител на Крива Паланка кој завчера бил пронајден починат во својот дом бил убиен, соопшти МВР по извршената обдукција.

„На 21.11.2023, по извршена обдукција на телото на М.Д.(76) од Крива Паланка, кој бил пронајден починат во својот дом на 20.11.2023, во Институт за судска медицина и криминалистика Скопје констатирано е дека се работи за насилна смрт, односно убиство“, информира полицијата.

МВР посочува дека ОВР Крива Паланка презема мерки за расчистување на случајот.

Би можело да ве интересира

Крај на драмата во Германија: Полицијата уапси лице по кое трагала 25 години

А1он

Полициска акција во Германија, патник во воз носи експлозив

А1он

Малолетно лице прободено со нож

А1он

Потера низ Скопје по 26 годишна девојка – удрила полицаец со автомобилот бегајќи од претреси за дрога

Приведен криумчар на мигранти во Гевгелија, пронајдени осум лица од Сирија

А1он

Повозрасна жена починала во болницата Св. Еразмо, нејзиниот син пронајден на улица во Охрид

А1он