Жена со здравствени проблеми нападнала негувателка, а потоа предизвикала пожар и починала

Од:

47-годишна негувателка од Крива Паланка пријавила дека била физички нападната од 42-годишна жена со здравствени проблеми, додека била на домашна посета во нејзиниот дом.

Итната медицинска помош ја преземала нападнатата В.Н., додека пак напаѓачката Ј.Н. останала во домот. Веднаш потоа Ј.Н. запалила оган во една од собите.

Поради задушување од настанатиот пожар, таа починала, а смрт констатирала Итната медицинска помош. ТПЕ Крива Паланка го локализирале и изгаснале пожарот.

Би можело да ве интересира

Пожар во куќа во центарот на Штип

Најмалку 14 лица загинаа во пожар во станбена зграда во Ханој

Јонузи: Вработени во затворот „Идризово“ завршија на Токсикологија по пожарот во женското одделение

Орце Костов

Пожар во женското одделение во затворот „Идризово“

А1он

Маж од Буенос Аирес усмрти три жени, четвртата се бори за живот

Во Белград: Две лица се избодени со нож, жена е повредена во пожар