Комплетирани осминафиналистите во Македонскиот фудбалски куп

Од:

Екипите на Шкендија, Шкупи и Борец се последните патници во осминафиналето на Македонскиот фудбалски куп.

Во преостанатите три шеснаесетфинални пресметки, актуелниот шампион Шкендија попладнево триумфираше на гостувањето во Пехчево кај Кит Го, вицешампионот Шкупи со победа се врати од натпреварот на гостински терен во Велешта, а гостински триумф забележа и Борец над Њу Старс

Македонски фудбалски куп 1/16 финале:

Кит Го – Шкендија 0-2

Велешта – Шкупи 0-1

Њу Старс – Борец 1-4

Пласман во осминафиналето во најмасовното фудбалско клупско натпреварување минатата недела обезбедија Македонија ЃП, Вардар, Скопје, Охрид, Ренова, Пелистер, Беласица, Работнички, Тиквеш, Струга и Брегалница.

Би можело да ве интересира

Извлечени двојките за воведното коло во македонскиот фудбалски Куп

„Шкупи“ вторпат поразен од „Левски“

Бугарското МНР бара ефикасна истрага и спроведување на правдата за случајот со повредениот навивач на Левски

Горан Наумовски

МНР: Ги осудуваме вчерашните инциденти пред, за време и по натпреварот Шкупи – Левски

Горан Наумовски

Шкендија и Македонија ЃП го дознаа можните ривали во третата рунда

УЕФА го скрати списокот со потенцијалните ривали на Шкупи