УЕФА го скрати списокот со потенцијалните ривали на Шкупи

Од:

Шкупи ги дозна можните ривали во третото коло во Лигата на шампионите. Македонскиот шампион во второто коло ќе игра против Динамо Загреб.

Доколу успее да направи изненадување, Шкупи во третото коло ќе го чека еден од овие тимови: Аполон Лимасол (Кипар), Лудогорец (Бугарија)/Шамрок (Ирска) и Ференцварош (Унгарија)/Слован Братислава (Словачка).

Шкупи во второто коло најпрвин ќе гостува во Загреб кај Динамо на 19.јули, а потоа ќе го пречека хрватскиот шампион во Скопје на 26.јули.

Извор: Топспорт

Би можело да ве интересира

„Шкупи“ вторпат поразен од „Левски“

Бугарското МНР бара ефикасна истрага и спроведување на правдата за случајот со повредениот навивач на Левски

Горан Наумовски

МНР: Ги осудуваме вчерашните инциденти пред, за време и по натпреварот Шкупи – Левски

Горан Наумовски

Комплетирани осминафиналистите во Македонскиот фудбалски куп

А1он

ПМФЛ: Дербито во Тетово без голови

А1он

Шкупи обвинува за нечесни игри во фудбалот

А1он