Ивковиќ и Махмути на тренерскиот семинар „Лазар Лечиќ“

Од:

Трофејниот српски тренер Душан Ивковиќ, и најсериозниот кандидат за селектор на македонската кошаркарска репрезентација, Октај Махмути, ќе бидат најпознатите имиња на тренерскиот семинар „Лазар Лечиќ“.

Присуството на дводневниот семинар во малата сала на спортскиот центар „Борис Трајковски“, е задолжителен за сите тренери кои работат во мак-баскетот, а сакаат Б или Ц лиценца, додека за А лиценца, задолжително е следење на предавањата на Ивковиќ и Махмути.

Семинарот почна со предавње на професот Ненад Труниќ, а попладнево на тренерите ќе им се обратат „таткото на македонската кошарка“ Лазар Лечиќ, како и славниот Ивковиќ и нашинецот Махмути кои на слободна тема ќе дискутираат и ќе споделуваат искуства со присутните.

Би можело да ве интересира

Почина кошаркарскиот тренер Анте Дуковски

Кошаркарките во „меурот“ во Рига засилени со Бонер и со Митрашиновиќ

Новата сезона во НБА ќе почне на крајот од декември

Еврокуп најави одложување на три натпревари од 6. коло

Ана Ололовска

ВИДЕО: Милош Теодосиќ исклучен во италијанското првенство откако се разгневи и му се „пушти“ на судијата

Жарко Настоски

Семејството на Пековиќ: Состојбата на Никола е стабилна, но останува во болница