Гвардиола: Меси е играчот на клубот што го сакам

Од:

Тренерот на Манчестер сити, Пеп Гвардиола, ја прокоментира ситуацијата со Лионел Меси. Капитенот на Барселона беше многу блиску до трансфер во Сити ова лето, но тоа не се оствари.

– Мислам дека Лео јасно ги објасни своите чувства и немам што да додадам. Тој е играч на Барселона, клуб што го сакам. Немам што да додадам, изјави Гвардиола.

На прашањето дали Сити ќе се обиде да го потпише Меси како слободен агент следното лето, шпанскиот стручњак одговори: „Не знам“.

Би можело да ве интересира

Куман: Фудбалската интелигенција на Меси е на највисоко ниво, тој веднаш ја гледа целата поента

Ландов

Суарез: Знам колку болка чувствуваше Меси

Ана Ололовска

Меси во зимскиот преоден рок може да се пресели во Манчестер сити бесплатно

Ана Ололовска

Меси повикан во репрезентацијата за претстојните квалификации за СП 2022 година

Ана Ололовска

Меси: Ако не бев во право, тоа беше со цел Барселона да стане посилна и подобра

Ана Ололовска

Гвардиола остана без напаѓачи

А1он