Глума каква нема ни во театар: Поранешен играч на Атлетико „одглуми“ повреда по дуел со противник

Од:

Голем е бројот на европски фудбалерикои во летниот преоден рок се преселија во некои од клубовите во Саудиска Арабија. Меѓу нив беше и белгискиот фудбалер Јаник Караско кој го засили Ал Шабаб. Но, покрај фудбалските вештини, тој покажа и актерски способности.

Carrasco’s acting earns his opponent a yellow card [Great skill]
byu/pissonhergrave7 insoccer

Во еден дуел со противнички играч на мечот против Ал Хилал, Караско прописно се посрамоти. По дуелот топката излезе во аут, а противникот лесно ја фрли топката кон Караско по што следеше урнебесна реакција.

На општо изненадување на сите, Караско падна како покосен, а над се беше и судијата кој му покажа жолт картон на играчот на Ал Хилал.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Хаос на Маракана – масовна тепачка на трибините во Бразил

Предраг Петровиќ

Голем ден за швајцарскиот фудбал, Џака станува рекордер

Исчезнатиот 18 годишен шпански фудбалер пронајден мртов

Македонските фудбалери до 19 години ја совладаа Полска на стартот на квалификациите за ЕП

Предраг Петровиќ

Хјустон го победи Интер и го освои УС Опен Купот, Меси натпреварот го следеше од трибините

Претседател на колумбиски второлигаш e убиен по поразот на неговиот клуб

Горан Наумовски