atletiko

Спорт

Глума каква нема ни во театар: Поранешен играч на Атлетико „одглуми“ повреда по дуел со противник

А1он
Голем е бројот на европски фудбалерикои во летниот преоден рок се преселија во некои од клубовите во Саудиска Арабија. Меѓу нив беше и белгискиот фудбалер
Спорт

Атлетико ќе го добие Гризман бесплатно ако фудбалерот одигра помалку од 50 отсто од натпреварите во 2022/23

А1он
Познати се деталите за трансферот на напаѓачот Антоан Гризман од Барселона во Атлетико, објави „Марка“. Триесетгодишниот напаѓач се пресели во мадридскиот клуб на бесплатна позајмица.
Спорт

Атлетико го откупи договорот на Караско

А1он
Атлетико потпиша траен договор со играчот за врска Јаник-Фереира Караско. Ова е објавено на официјалната веб-страница на клубот. Минатата сезона Караско играше за Атлетико на
Спорт

Трансферот на Лаказет во Атлетико зависи од Диего Коста

А1он
Раководството на шпанскиот фудбалски прволигаш Атлетико Мадрид, е заинтересиран за напаѓачот на Арсенал, Александар Лаказет, како една од трансфер целите, пренесува „АС“. Според шпанскиот портал,
Спорт

Алегри ќе разговара за својата иднина со Ањели по реваншот со Атлетико

А1он
Тренерот на Јувентус, Масимилијано Алегри ќе се сретне со претседателот на „Старата дама“, Андреа Ањели во деновите по реваншот со Атлетико Мадрид од осминафиналето на
Спорт

Официјално: Симеоне го продолжи договорот со Атлетико до 2022 година

А1он
Тренерот на Атлетико Мадрид – Диего Симеоне, ќе продолжи да ја пишува модерната историја на клубот. Аргентинецот ги израдува навивачите на „јорганџиите“, откако денеска гопродолжи