Геце со прв гол по враќањето во Бундеслигата, Ајнтрахт го доби гол-шоуто кај Вердер

Од:

Херојот на германската репрезентација од 2018 година, Марио Геце го постигна својот прв гол по враќањето во Бундеслигата, предводејќи ги Ајнтрахт Франкфурт до 3:4 победа на гости кај Вердер Бремен.

dobivaj vesti na viber

Геце, кој минатата сезона играше во холандскиот ПСВ Ајндховен, го отвори резултатот уште во 2. минута, пред Вердер да направи пресврт и со головите на Јунг во 14. и Битенкур во 17. минута да поведе со 2:1. Гол-шоуто не застана тука. Коло Муани во 32. минута израмни на 2:2, пред Јеспер Линдстром во 39. минута пак да ги донесе Ајнтрахт во водство, за Џибрил Соу во 48. минута да зголеми на 2:4. Вердер ги направија последните минути интересни, откако беше досуден пенал во 92. минута, а Никлас Фулкруг беше прецизен, но немаше време за израмнување.

Ова е прва победа за Ајнтрахт во новата сезона и во моментов тие се на 14. место на табелата.

Би можело да ве интересира

Репрезентацијата на Велс го менува името

Слимани: Гастиен ми рече дека сум „гнасен Арап“

Голем удар за Португалија: Диого Жота го пропушта Светското првенство

Без Димитриевски, Алмерија му даде три гола на 40-годишниот голман на Рајо

Најдобриот македонски фудбалер на сите времиња Горан Пандев ја завршува кариерата: Сакам да уживам со семејството

А1он

ВИДЕО: Репрезентативец што играше за Шкупи почина на 23 години, колабирал на сред тренинг

А1он