Финалето меѓу Торонто и Голден стејт почнува на 31 мај

Од:

Познат е распоред на натпреварите од финалната серија во НБА-лигата меѓу екипите на Торонто и Голден стејт. Борбата за трофејот стартува на 31 мај .

Во финалето на Источната конференција, Торонто во шест натпревари беше подобар од Милвоки (4-2), додека на Запад, Голден стејт беше поуспешен од Портланд со максимални 4:0.

Распоред на натпревари од финалната серија која се игра во четири добиени средби.

31 мај, 03:00 часот Торонто – Голден стејт
3 јуни, 02:00 часот Торонто – Голден стејт
6 јуни, 03:00 часот Голден стејт – Торонто
8 јуни, 03:00 Голден стејт – Торонто
11 јуни, 03:00 Торонто – Голден стејт (ако е потребно)
14 јуни, 03:00 Голден стејт – Торонто (ако е потребно)
17 јуни, 02:00 Торонто – Голден стејт (ако е потребно).

Би можело да ве интересира

Лејкерс се насочуваат кон Двајт Хауард по повредата на Казнс

САД изгубија уште еден играч на Светското

Уште еден играч се повлече од репрезентацијата на САД

Официјално: Кинез ги купи Бруклин Нетс за рекордна сума

Лејкерси во паника: Казинс го повреди коленото

Џабар: Леброн нема што да докажува