Евролигата ќе ги објави носителите на „вајлд-карти“ подоцна од вообичаеното поради пандемијата

Од:

Евролигата ќе ги објави добитниците на вајлд-карта за следната сезона подоцна од вообичаеното заради пандемијата на коронавирус.

Огласот за вајлд-карти може да се појави подоцна од минатата година, обично тоа се случува до крајот на јуни. Но, со оглед на моменталната состојба, овој процес може да биде одложен поради доцното завршување на сезоната.

Во исто време, имињата на клубовите кои поседуваат вајлд-карти нема да бидат објавени до крајот на оваа сезона, се вели во прес-службата на кошаркарското елитно натпреварување.

Сезоната во Евролигата 2019/20 беше суспендирана на 12 март поради пандемијата на коронавирус.

Би можело да ве интересира

Кипар го зголемува бројот на тестирања на туристите по случаен избор

Ана Ололовска

Главниот град на Венецуела во карантин

Ана Ололовска

Во Русија над 6.400 новозаразени со коронавирус

Ана Ололовска

Швајцарските стоматолози наплаќаат „корона-такса“

Ана Ололовска

Комисијата за заразни болести во Грција предлага задолжително носење маска во затворен простор

Ана Ололовска

Кикиљас: Нема да има втор карантин, имаме план Б

Ана Ололовска