evroliga

Спорт

Јасикевичиус нов тренер на Барселона

А1он
Шпанскиот кошаркарски великан, Барселона, денес го назначи Шарунас Јасикевичиус, за нов главен тренер на тимот. Четириесет и четиригодишниот литвански стручњак, порано го предводеше Жалгирис. Јасикевичиус
Спорт

Обрадовиќ го напушти Фенербахче

А1он
Српскиот тренер Желимир Обрадовиќ повеќе не е тренер на Фенербахче. Турскиот клуб оваа информација ја објави на својата официјалната веб-страница. Шеесетгодишниот кошаркарски стручњак го водеше
Спорт

Евролигата ќе заседава за финансиските последици од коронавирусот и состојбата со Панатинаикос

А1он
Советот на Евролигата денес ќе одржи состанок во форма на видео-конференција, на која ќе се разговара за финансиските последици од коронавирусот и состојбата со Панатинаикос.
Спорт

Реал, Барса, Ефес и седум други клубови против намерите на сопственикот на Панатинаикос

А1он
Десетте лиценцирани клубови од Евролигата – Реал Мадрид, Барселона, Анадолу Ефес, ЦСКА, Олимпија, Фенербахче, Олимпијакос, Макаби, Баскија и Жалгирис – издадоа заедничка изјава во врска