kosarka evroliga

Спорт

Евролигата ги објави кандидатите за МВП титулата: Реал има еден претставник

А1он
Евролигата објави четворица кандидати за МВП титулата. Евролигата на социјалните мрежи објави четворица играчи кои се во трката за МВП за оваа сезона. Тоа се:
Спорт

Нандо Де Коло избран во Тимот на деценијата во Евролигата

А1он
Францускиот кошаркар Нандо Де Коло е избран во симболичниот тим на Евролигата за оваа декада. На гласањето учествуваа навивачи, новинари, играчи и главни тренери на
Спорт

Италијанец ѝ помогна на ЦСКА да ги победи „манекените“ од Милано

А1он
ЦСКА Москва го совлада Армани Милано со 78:75 во меч од кошаркарската Евролига, а најзаслужен за победата на „армејците“ беше италијанскиот репрезентативец Даниел Хакет. Хакет