Чичарито се понудил да игра без плата во Манчестер јунајтед

Од:

Поранешниот напаѓач на Манчестер Јунајтед, Хавиер Ернандез Чичарито, испрати јавна порака дека би сакал да се врати во клубот, па дури и да игра без плата, за да му помогне на тимот да излезе од сегашните проблеми. „Ѓаволите“ го имаат само Кристијано Роналдо во нападот по заминувањето на Единсон Кавани, бидејќи Антони Марсијал е повреден.

dobivaj vesti na viber

Ерик тен Хаг бара нов напаѓач, би сакал да го купи Коди Гакпо, но ПСВ Ајндховен за него бара 40 милиони евра отштета.

Чичарито е член на ЛА галакси, но прашање е дали 34-годишниот Мексиканец може да биде решението за проблемите на Јунајтед.

Многу поголем е Кристијано Роналдо и неговото однесување, а медиумите на Островот откриваат дека веќе се создава отпор и од соиграчите кон него и неговото однесување на „Олд Трафорд“.

Извор: Топспорт

Би можело да ве интересира

Тен Хаг: Мораме да бидеме конкретни во нападот

Најскапиот трансфер го направи Манчестер јунајтед, најмногу пари потроши Челси

Дубравка на позајмица во Манчестер јунајтед, Вилијан потпиша за Фулам

Тен Хаг: Роналдо останува, Јунајтед заврши со преодниот рок

„Мектоминеј три пати играше со рака! Ако тоа не е пенал, тогаш не знам што е?”

Бруно погоди, Јунајтед победи во Саутемптон