Болоња го потврди Тијаго Мота за нов тренер

Од:

Италијанскот калчолигаш Болоња го потврди доаѓањето на Тијаго Мота за нов тренер. Тој на клупата на тимот од „Ренато Дал ‘Ара“ ќе го наследи српскиот стратег Синиша Михајловиќ, кој доби отказ.

„Мота од понеделник ќе биде тренер на првиот тим на Болоња“, изјави Фенучи.

Тијаго Мота ќе стави потпис на двегодишен договор со Болоња.

Извор: Топспорт

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Професионален голман двапати спречи момче да постигне гол за неговиот роденден и ја згрози јавноста

Предраг Петровиќ

(ВИДЕО) Каков хаос: Фудбалот стана ватерполо-судијата го продолжи мечот за 42 минути сред невреме

Предраг Петровиќ

(ВИДЕО) Груби за играњето фудбал: Јас дриблам, а градоначалникот на Тирана даде гол со пета

Орце Костов

Лука Станковски го постигна првиот гол за Горица

Познат фудбалер во критична состојба по троен мозочен удар, лекарите се борат за неговиот живот

Ана Ололовска

Савичевиќ: Само во Хрватска има култ кон репрезентацијата и затоа се успешни