Барселона сака да го продолжи договорот со Педри до 2026 година

Од:

Барселона има намера да му понуди нов договор на играчот од средниот ред Педри. Каталонскиот клубот е задоволен од напредокот на играчот од средниот ред и сака да го награди со нов договор.

Осумнаесет годишниот Педри е обврзан на соработка со Барселона до 2022 година.

Барселона сака да потпише договор со играчот до 2026 година под подобрени услови, што вклучува значително зголемување на платата и зголемување на висината на надоместокот, тврди „ Diario Sport“.

Самиот Педри е подготвен да го обнови договорот. Неговиот агент веќе неформално разговараше на оваа тема со раководството на Барселона.

Се очекува клубот да даде официјална понуда на крајот од оваа сезона.

Би можело да ве интересира

Отказот на Куман ќе ја чини Барселна огромни 12 милиони евра

Барселона сака да го назначи Чави на тренерската позиција

Барселона без Араухо, Дембеле и Педри на дербито со Реал

А1он

Манчестер сити ги помина Реал и Барселона во листата на најскапи клубови

Ана Ололовска

Повеќе од 40 луѓе се повредени за време на масовни прослави во Барселона

Главниот спонзор „Ракутен“ ја прекина соработката со Барселона

А1он