Балотели може да се врати во Премиер лигата

Од:

Вест Хем има интерес кон италијанскиот напаѓач Марио Балотели, соопштува „Дејли телеграф“.

„Чеканите“ почнаа да бараат заменик на австрискиот напаѓач Марко Арнаутовиќ, кој беше продаден на кинески Шангај.

Во моментов 28-годишниот Балотели не е трансфер цел број 1 на лондонскиот тим, бидејќи тие го преферираат Макси Гомез од Селта.

Во последната полусезона, Балотели играше во Олимпик Марсеј и постигна 8 гола во 15 натпревари во Лига 1.

Покрај тоа, тој играл уште за екипите на Интер, Манчестер Сити, Милан, Ливерпул и Ница.

Би можело да ве интересира

Во Англија судиите добија препораки да ги отстранат играчите кои кашлаат кон противниците

Ана Ололовска

Астон Вила е заинтересирана за Ориги

Ана Ололовска

Арсенал ќе му понуди на Обамејанг тригодишен договор

Ана Ололовска

Кутињо е најблиску до Арсенал

Ана Ололовска

Шмајхел: Де Хеа неправедно се третира поради последните лоши изданија

Ана Ололовска

Силва има понуди од Шпанија, САД и Обединетите Арапски Емирати

Ана Ололовска