baloteli

Спорт

ВИДЕО: Балотели откри „сочен“ детаљ за бившата девојка и ја згрози италијанската јавност

А1он
Фудбалерот Марио Балотели е познат како контроверзна личност, која со своите постапки надвор од терените често предизвикува повеќе реакции во јавноста, отколку со своето фудбалско
Спорт

Нант можна следна дестинација на Балотели

А1он
Францускиот прволигаш Нант е заинтересиран за италијанскиот фудбалер Марио Балотели, пренесува „ Calciomercato“. Според изворот, францускиот клуб веќе му дал понуда за договор на 30-годишниот
Спорт

На Балотели му забранија интервју со порно sвезда

А1он
Претседателот на Бреша, Масимо Челино му забрани на напаѓачот Марио Балотели да комуницира со италијанската порно ѕвезда Роко Сифреди, пишува „Кориере дело Спорт“. За време
Спорт

Обвинителството на Бреша го прогласи Балотели за невин во случајот силување на малолетничка

А1он
Канцеларијата на обвинителството во Ломбардија не најде кривично дело во постапките на 29-годишниот напаѓач на Бреша Марио Балотели, во случајот силување на малолетна девојка, објави
Спорт

Балотели може да се врати во Премиер лигата

А1он
Вест Хем има интерес кон италијанскиот напаѓач Марио Балотели, соопштува „Дејли телеграф“. „Чеканите“ почнаа да бараат заменик на австрискиот напаѓач Марко Арнаутовиќ, кој беше продаден
Магазин

(ВИДЕО) Балотели „полуде“ од пари: На бармен му даде 2000 евра за да скокне со мотор во море

А1он
Контроверзниот фудбалер Марио Балотели во моментов одмара во Наполи, каде на свој начин привлекува внимание. Во еден од баровите, Балотели решил дополнително да се забавува,
Спорт

Балотели пред тешка казна за удирање на противнички играч

А1он
Напаѓачот на Олимпик Марсеј, Марио Балотели може да биде дисквалификуван до крајот на сезоната во француската Лига 1. Причината е неспортското однесување на Италијанецот во