Алушовски потврди: Ристовски ќе игра за Вардар

Од:

Тренерот на РК Вардар, Стевче Алушовски на вчерашната прес-конференција по поразот од Монпелје во Лигата на шампионите ги потврди информациите дека Борко Ристовски ќе заигра во Вардар.

– Од другата недела во тимот ќе ги имаме Борко Ристовски, како и Марко Мишевски. Мишевски е играч кој може да го имаме во ротацијата. Тоа е тимот со кој ќе располагаме до крајот на сезоната и во Лигата на шампионите и во домашното првенство, истакна синоќа Алушовски.

Би можело да ве интересира

Борко Ристовски е нов извршен директор на РК Вардар, Столе Стоилов помошник тренер

ВИДЕО: Полицаец со пендрек го удри репрезентативецот Филип Талески

Ана Ололовска

Училишен тест за Борко: Димевски подготви прашалник по најавите за тужба од суспендираниот голман

Орце Костов

(ВИДЕО) Борко ќе го тужи МОК во Лозана: Сите криминали на Даниел Димевски ги имам во црвена папка

Орце Костов

„Допрва ќе плачете криминалци“ – Жестока реакција на Борко по суспензијата

Катерина Ѓуровски

Македонски Олимписки Комитет го суспендираше Борко Ристовски на четири години

Катерина Ѓуровски