Агентот на Кутињо: Не сум во Париз, во Лондон сум

Од:

Бразилскиот медиум „Еспорте Интеративо“ објави дека личниот агент на Филипе Кутињо, Киа Џорaбчиан, пристигнал во Париз за да учествува во разговорите меѓу Барселона и Париз Сен Жермен за Нејмар.

Откако информацијата ја пуштија водечките шпански медиуми, агентот негираше пред „Мундо Депортиво“: „Јас не сум во Париз, јас сум во Лондон“.

Друг од агентите на „кариоката“, Џилијано Бертолучи, вчера беше во Париз, но денес е во Лисабон.

Претставници на Барса беа забележани во француската престолнина на први разговори со газдите на ПСЖ по повод трансферот на Нејмар. Се очекува првата понуда на Каталонците да биде меѓу 60 и 80 милиони евра плус Кутињо.

Би можело да ве интересира

Лампард: Не сакам да го објаснам неуспехот со некаков умор

Ана Ололовска

Клоп: Не ја прикажавме најубавата игра, но јас сум повеќе од задоволен

Ана Ололовска

Ваиналдум може да го пропушти клупскиот светски шампионат

Ана Ололовска

Солскјер се сретна со големата трансфер цел за зимскиот прозорец

Ана Ололовска

ВИДЕО: Министерката за спорт на Франција евакуирана од полицијата од фудбалски натпревар

Ана Ололовска

Јувентус и ПСЖ преговараат за размена за Емре Џан и Паредес

Ана Ололовска