ЖИВО: Демонстрантите не ја напуштаат РТС

Од:

Демонстрнтите кои упаднаа во РТС одбиваат да ги напуштат просториите се додека не им се дозволи да се обратат на централниот дневник на јавниот сервис.

Групата демонстранти предводена е од Бошко Обрадовиќ и Драган Ѓилас кои тврдат дека не примениле сила при влезот во телевизијата. Спротивно од нив, врработени од РТС тврдат дека мавале со камења, ги искршиле стаклата на РТС иако вратата била отворена и немало полиција пред неа.

Би можело да ве интересира

Дојава за бомба во РТС

Екипа на РТС нападната во Земун: Снимаа анкета, а потоа се појави напаѓач со шише во рака

24 години од НАТО бомбардирањето на РТС-Зошто?

ВИДЕО: Дојава за бомба ја евакуира српската државна телевизија

Жарко Настоски

ВИДЕО: Демонстрант го покажа задникот пред камерата на РТС

А1он

Обрадовиќ: Упадот во РТС не беше планиран, туку спонтан