ВИДЕО: Дојава за бомба ја евакуира српската државна телевизија

Од:

Вработени во Радио телевизија на Србија (РТС) на улицата „Таковска“ во Белград денеска се евакуирани околу 14 часот поради дојава за бомба, соопшти Министерството за внатрешни работи на Србија.

Сите вработени во РТС се евакуирани по наредба на обезбедувањето и се наоѓаат на безбедна локација во близина, на улицата „Абердарева“.

Блиц објави дека околу 14 часот обезбедувањето им наредило на вработените да ги напуштат своите работни места додека не се утврди што се случува.

Полицијата ја пребарува зградата.

Би можело да ве интересира

Српски политичар изврши самоубиство: скокна од шестиот кат од зграда во Белград

Ана Ололовска

Српската војска во прв степен на подготвеност

А1он

Почина српскиот актер Ненад Ненадовиќ

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Србите со пцовки ги дочекаа косовските специјалци на граница: „Рамбо, дувај го“

А1он

Вучиќ: Од ЕУ ќе бараме за еден месец да ни одговорат дали постои Бриселскиот договор или не

Ана Ололовска

Грвала: Тензијата на косовско-српската граница е еднострано предизвикана од Србија

Ана Ололовска