ВИДЕО: Дојава за бомба ја евакуира српската државна телевизија

Од:

Вработени во Радио телевизија на Србија (РТС) на улицата „Таковска“ во Белград денеска се евакуирани околу 14 часот поради дојава за бомба, соопшти Министерството за внатрешни работи на Србија.

Сите вработени во РТС се евакуирани по наредба на обезбедувањето и се наоѓаат на безбедна локација во близина, на улицата „Абердарева“.

Блиц објави дека околу 14 часот обезбедувањето им наредило на вработените да ги напуштат своите работни места додека не се утврди што се случува.

Полицијата ја пребарува зградата.

Би можело да ве интересира

„Падна“ компјутерскиот систем на граничните премини во Србија

Горан Наумовски

(ВИДЕО) Двојно убиство во Србија: Ги заклал поранешната жена и мајка и

Катерина Ѓуровски

ВИДЕО: Снимки покажуваат детали од грзоморното убиство во Србија

Катерина Ѓуровски

Орбан: Ќе ја загубиме Србија

Грозоморно убиство во Србија: Претепан и фрлен во бунар, најден на имотот на бившиот маж на жена со која контактирал

А1он

Европскиот парламент изгласа резолуција против Србија