RTS

Регион

Екипа на РТС нападната во Земун: Снимаа анкета, а потоа се појави напаѓач со шише во рака

А1он
За време на снимањето на анкета како дел од прилогот за Белградска хроника, нападната е екипата на РТС. Во таа прилика е оштетена камерата. Новинарот
Регион

ВИДЕО: Дојава за бомба ја евакуира српската државна телевизија

А1он
Вработени во Радио телевизија на Србија (РТС) на улицата „Таковска“ во Белград денеска се евакуирани околу 14 часот поради дојава за бомба, соопшти Министерството за
Регион

ВИДЕО: Демонстрант го покажа задникот пред камерата на РТС

А1он
Демонстрант од вечерашните протести во Белград, се соблече гол во моментот кога српската државна телевизија „РТС“ правеше директен пренос во вестите. Во моментот кога репортерката
Регион

Вучиќ ќе ги помилува сите демонстранти, освен тие со моторната пила

А1он
Претедателот на Србија, Александар Вучиќ ќе ги помилува сите уапсени на протестите, доколку тоа самите го побараат, дознаваат српските медиуми. -Тие што ќе побараат помилување
Регион

Заврши протестот на опозицијата во Белград, од властите бараат ослободување на приведените

А1он
Протестот на опозицијата во Белград заврши вечерва околу 18 часот со барање до утре до 15 часот да бидат ослободени приведените за вчерашниот упад во
Регион

(ВИДЕО) Демонстрантот кој влезе во РТС со моторна пила е познат на власта

А1он
Српскиот претседател Александар Вучиќ на прес конференцијата во претседателската палата кажа дека е познат на полицијата идентитетот на демонстрантот кој со моторна пила синоќа влезе