Дојава за бомба во РТС

Од:

Радио-телевизијата на Србија вечерва добила дојава за поставена бомба.

Во мејлот кој пристигнал на адресата на јавниот сервис пишува дека бомбата ќе експлодира во 23 часот, пренесува Танјуг.

Би можело да ве интересира

Поради наводно подметната бомба евакуирана болница во Москва

Горан Наумовски

Експлодира бомба во центарот на Атина, оштетена зградата на Министерството за труд

По дојава за поставена бомба: Затворени 27 училишта во Белгија

Детали за инцидентот во Призрен: По тепачката фрлена e рачна бомба, десет лица се повредени

Горан Наумовски

Дојава за бомба во Нови Пазар, евакуирани се ученици од основно училиште

Горан Наумовски

Експлозија на бомба во Призрен, деветмина повредени

А1он