Екипа на РТС нападната во Земун: Снимаа анкета, а потоа се појави напаѓач со шише во рака

Од:

За време на снимањето на анкета како дел од прилогот за Белградска хроника, нападната е екипата на РТС. Во таа прилика е оштетена камерата. Новинарот и снимателот дадоа свои изјави во полиција.

Ниту еден од членовите на тимот не е повреден. Новинарот на РТС ѝ опишал на полицијата како се случил инцидентот додека снимале прилог за 1 Мај во улицата Првомајска во Земун.

За време на репортажата, непознат маж им придеј и почна да ја навредува екипата на РТС.

Тој продолжи со навредите и откако тимот тргна да си оди им се закани дека ќе им ја „скрши главата“ со стаклено шише со кое замавнуваше.

Екипата се сокри зад блиските паркирани автомобили, а напаѓачот кој го нападнал снимателот ја зема камерата и ја фрли на бетонот.

Еден од членовите на екипата пришол да му помогне на камерманот, по што напаѓачот се оддалечил.

Би можело да ве интересира

Голем пресврт: Пикси го повика отпишаниот голман на ЕП

Предраг Петровиќ

Уапсено е момчето кое претепа наставник во Бачка Паланка

(ВИДЕО) Снимка од моментот кога се урна рингишпил во Куршумлија: Повредени тринаесет деца

13 деца се повредени во Куршумлија, уапсен е сопственикот на рингишпилот

Горан Наумовски

Се урна рингишпил во Куршумлија, едно дете е тешко повредено, 12 деца минале со полесни повреди

Горан Наумовски

Кинескиот претседател Џипинг денеска во Србија