Земјотрес од 5,1 степен во Грција

Од:

Земјотрес со јачина од 5,1 степен ја погоди попладнево Грција. Земјотресот бил на 35 километри од Калитеа, на длабочина од 35 километри.

Засега нема информации за штети.

Би можело да ве интересира

Грција ќе добие службена влада

Катерина Павлова-Николовска

Владејачката Нова демократија освои 40,8 отсто од гласовите на изборите во Грција

Горан Наумовски

Избори во Грција: Нова демократија со 20 отсто разлика пред Сириза

Катерина Павлова-Николовска

Избори во Грција: Мицотакис води, но тешко ќе формира влада

Катерина Павлова-Николовска

Избори во Грција: Неизвесна битка меѓу Мицотакис и Ципрас

Катерина Павлова-Николовска

Земјотрес во Грција

Горан Наумовски