Вучиќ: Ни претстои потежок период од оној во деведесеттите

Од:

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ денеска изјави дека на Србија и претстои „тежок период, потежок од оној од 90-тите“.

dobivaj vesti na viber

Вучиќ на презентацијата на комплетот книги „Собраните дела на Милорад Екмечиќ“ во Белград рече дека е загрижен за глобалната ситуација предизвикана од војната во Украина.

Се плашам повеќе од кога било од она што е пред Србија“, изјави Вучиќ.

Би можело да ве интересира

Јеремиќ: Резолуцијата за санкции против Русија е кукавичко јајце на Вучиќ за опозицијата

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Филмско апсење во Белград: Пронајдени 100 килограми кокаин

Ана Ололовска

Ѓедовиќ: Србија oд јануари ќе увезува струја од Азербејџан, пристига и кинеска опрема за нова ТЕ Костолац

Ана Ололовска

Во полициска акција во Србија илјада мигранти префрлени во прифатни центри, откриено оружје и муниција

Ана Ололовска

Вучевиќ: Ситуацијата на Косово и понатаму е тензична

Ана Ололовска

Секс скандал во Србија: Уапсени две припаднички на полицијата

Горан Наумовски