Вработен во ФК Партизан се обидел да се самоубие на стадионот

Од:

Работник вработен во фудбалскиот клуб Партизан од Белград денеска направил обид за самоубиство на стадионот на „црно-белите“ но бил спречен во последен момент од страна на свој колега, јавија српските медиуми.

Како што е наведено во информацијата човекот сакал да се обеси поради тоа што бил незадоволен од начинот на исплата на плата.

Тој бил во групата која пред некој ден штрајкуваше незадоволна од односот на управата кон вработените во Партизан.

По инцидентот на стадионот пристигнала полицијата и брзата помош и ситуацијата е вратена во нормала.

Би можело да ве интересира

Кокошков веќе не е селектор на Србија

А1он

Српската опозиција на европратениците им испрати свој предлог на Договорот за избори

Ана Ололовска

САД со предупредување до своите граѓани да не патуваат во Србија поради состојбата со коронавирусот

Ана Ололовска

Ѓилас до Меркел: Земи го Вучиќ со себе, сега кога ја напушташ политиката

А1он

Брнабиќ: Србија вложи над 600 милиони евра во железница

Ана Ололовска

Меркел во проштална посета на Србија

Ана Ололовска

Leave a Comment

11 + 8 =