Во Србија: Маж возел камион со 5,12 промили алкохол во крвта

Од:

Припадниците на полицијата во Петровац (Србија) денеска уапсија маж (55) кој управувал камион во Кучево со 5,12 промили алкохол во крвта.

Возачот е приведен, а против него е поднесена прекршочна пријава за насилно возење.

– Апелираме до возачите да не управуваат возило под дејство на алкохол, како и да ги почитуваат сите сообраќајни прописи, бидејќи на овој начин го штитат својот живот и животот на другите учесници во сообраќајот – соопштија од полициската управа Пожаревац.

Би можело да ве интересира

Затвор за маж од Смедерево кој со 4,23 промили алкохол во крвта возел автомобил

Скопјанец со 3,7 промили алкохол во крвта возел автомобил

Горан Наумовски

Казнети 59 пијани возачи во Битола

Притворен албански возач кој предизвика тешка сообраќајка кај Кавадарци

Горан Наумовски

МВР откри возач кај кого се измерени 5.01 промили алкохол во крвта

Пијаниот возач кој усмрти дете на пешачки во Велес ќе одлежи 10 години помалку: Бил млад и неженет, одлучи Апелација

Орце Костов