МВР откри возач кај кого се измерени 5.01 промили алкохол во крвта

Од:

МВР вечера на подрачјето на СВР Битола спроведе засилена акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваат возило под дејство на алкохол.

При контролата санкционирани се 18 возачи.

„Во Битола е санкциониран и возач од Прилеп кај кого се измерени 5.01 промили алкохол. За време на контролата биле санкционирани и 35 други видови прекршоци. Акциските контроли продолжуваат и во наредните денови“, велат од полицијата.

Би можело да ве интересира

Во Србија: Маж возел камион со 5,12 промили алкохол во крвта

Затвор за маж од Смедерево кој со 4,23 промили алкохол во крвта возел автомобил

Скопјанец со 3,7 промили алкохол во крвта возел автомобил

Горан Наумовски

Казнети 59 пијани возачи во Битола

Притворен албански возач кој предизвика тешка сообраќајка кај Кавадарци

Горан Наумовски

Пијаниот возач кој усмрти дете на пешачки во Велес ќе одлежи 10 години помалку: Бил млад и неженет, одлучи Апелација

Орце Костов