Во Романија: Момче сакало да ги убие соучениците

Од:

Момче (14) од Романија смислил пеколен план како да ги убие своите соученици во училиште во градот Галац.

Ножот го сокрил во училишниот тоалет.

Кога планот му пропаднал, побегнал.

Пријателите, семејството и полицијата го барале 24 часа.

Кога бил пронајден, веднаш бил пренесен во психијатриска болница, каде што бил хоспитализиран.

Според романските медиуми тој е под постојан лекарски надзор.

Би можело да ве интересира

Романија и Бугарија делумно влегоа во Шенген зоната

Притвор за политичарот од Романија кој силувал малолетничка, дете на негова колешка

Романскиот претседател Клаус Јоханис ја објави својата кандидатура за шеф на НАТО

Земјотрес ја погоди Романија

Голем хакерски напад во Романија, над 100 здравствени установи останаа без интернет

Романија: Најмалку 27 луѓе се спасени од планинските области, девет лица се во болница