Романец предизвикал сообраќајка, па се фрлил во каналот Дунав-Црно Море

Од:

Денеска во Романија, возач на автомобил ненадејно го запрел своето возило и предизвикал мал судар со возилото зад него, а потоа се фрлил во водата над каналот Дунав-Црно Море.

Биле повикани да интервенираат пожарникари, но не можеле да направат ништо бидејќи мажот починал на лице место.

Полицијата го алкотестирала возачот на „дачија“, кој била зад човекот кој се самоубил, а кога било констатирано дека не бил пијан му напишала казна за недржење на пропишаното растојание.

Романските медиуми јавуваат дека се работи за лице чие исчезнување било пријавено на 1 мај.

Станува збор за 37-годишен маж од Пјатра-Нјамац, чие семејство и сопруга се водат за исчезнати од 1 мај. Тој е возач на камион и полицијата вели дека бил во Јаши на 28 април, кога требало да се врати дома со минибус, но тоа не се случило.

Полицијата води истрага за да ја открие причината поради која мажот решил да се самоубие.

Би можело да ве интересира

Жена од Скопје тешко повредена во сообраќајка

Горан Наумовски

Тешко повредени двајца млади од неготинско Тремник во сообраќајна несреќа

Во сообраќајка загина жена од Скопје

Горан Наумовски

Две лица полесно повредени во сообраќајка после наплатната станица Сопот на автопатот Скопје-Велес

Предраг Петровиќ

Три лица полесно повредени во собраќајка на патот Струмица-Радовиш

Верижен судир кај Долно Косоврасти, повредено лице пренесено во болницата „Свети Еразмо“