Во Белград: Запланет кокаин вреден 350.000 евра

Од:

Припадници на Министерството за внатрешни работи во соработка со Вишото јавно обвинителство во Белград, уапсија двајца осомничени кај кои е пронајдена поголема количина дрога.

Како што дознава српски Курир, кај осомничените биле пронајдени речиси пет килограми кокаин.

– Вредноста на запленетата дрога е околу 350.000 евра. Осомничените се приведени, истрагата е во тек и по 48 часа ќе бидат изведени на распит во Вишото јавно обвинителство во Белград – открива извор на Курир.

Би можело да ве интересира

Лавров: Србија нема да ја примат во ЕУ додека не го признае Косово

Орце Костов

Во Србија просечна плата во септември 735 евра, половина од вработените зеле помалку од 560 евра

Орце Костов

Србија се пласира на ЕУРО 24

Хорор во Србија: Ја убил сопругата, ја ранил љубовницата и се самоубил

Катерина Ѓуровски

20-годишен Србин крвнички претепа седуммесечното бебе

Горан Наумовски

Вулин поднесе оставка од местото директор на БИА: „САД и ЕУ ја бараат мојата глава“

Катерина Ѓуровски