(ВИДЕО) Запален автомобил на Србин во Лепосавиќ

Од:

Автомобил „фолксваген пасат“ сопственост на Иван П., вработен во привремената управа на општина Лепосавиќ, е опожарен.

Автомобилот бил запален на паркингот на околните кафулиња, а веднаш до паркингот е и Институтот за српска култура во Лепосавиќ. На автомобилот е причинета голема материјална штета, а поради брзата реакција на пожарникарите не се оштетени другите возила паркирани до него.

Жителите кои живеат во близина велат дека противпожарните екипи и полицијата набрзо пристигнале на местото на настанот, извршиле увид и го повикале сопственикот на автомобилот кој бил запален.

Би можело да ве интересира

Илиеска: Кукавички чин, имам одредени сомнежи, но не се потврдени

Горан Наумовски

Изгоре автомобил и помошен објект во струмичко Муртино

(ВИДЕО) Се запали автомобил среде раскрсница кај Железничка во Скопје

А1он

Македонци и Грци се здружиле да го изгаснат запаленото возило на Срби во Грција

Анита Петровска Рајковиќ

Запален уште еден автомобил на затворски чувар од Идризово

А1он

Во Кичево изгоре „Пасат“ со странски таблички

Жарко Настоски