ВИДЕО: Тортата се носеше и во вреќи

Од:

Албанските медиуми сеуште со критики кон организаторите на кои има избегна контролата кога почна да се дели тортата на плоштадот во Тирана.

Сепак, како најдобра снимка ссе посочува таа кога од тортата освен со легени и кофи, двајца зедоа и ја спакуваа во вреќи.

Би можело да ве интересира

Британскиот амбасадор во Тирана најави прогласување за непожелни албански политичари и бизнисмени

Ана Ололовска

По две одложувања Албанија ќе се пребројува во септември

Ана Ололовска

Тензии во албанскиот Парламент по барањето на опозицијата за расправа за вмешаноста на Рама во случајот „Мекгонигал“

Граѓаните од западен Балкан во Албанија ќе може да влегуваат со лична карта

Во Албанија се демонтираат камери поставени од криминалци за ја следат полицијата

А1он

Дознаките на албанските иселеници минатата година 1,1 милијарда евра или 10 отсто од БДП