Во несреќен случај во Албанија, загина жена од Осиек

Од:

Албанската планинска спасувачка служба соопшти дека вчера на планината Езерски врв загинала државјанка на Хрватска. Според албанската ГСС, во акцијата биле спасени седум планинари, од кои четворица од Хрватска и тројца од Србија.

Според неофицијални информации, починатата хрватска државјанка (43) е од Осиек и паднала од карпа. Екипата за пребарување и спасување овозможила извлекување на мртвото тело и транспортирање до мртовечницата со хеликоптер. Како што се наведува во соопштението, спасувачката акција продолжува, а спасувачите ги извлекуваат останатите туристи од местото на несреќата.

Би можело да ве интересира

Тирана: Девојче на училиште е каснато од змија, итно е пренесено во болница

Нови детали од последните часови на несреќната Алма која со трите деца се удави во реката Бојана

Обвинение против сопругот на Алма која со децата се удави во реката Бојана

Пронајдено е телото на второто девојче кое со мајката скокна во река

Бугарската амбасада во Албанија донираше во општина Пустец: „Секоја донација без задни намери е добредојдена“

А1он

Македонците, заедно со Власите, Ромите и Египќаните бараат гарантирани пратенички места во албанскиот парламент