Земјотрес ја погоди Албанија

Од:

Земјотрес со јачина од 2,8 степени според Рихтеровата скала денеска ја погоди Албанија.

Земјотресот е регистриран околу 14 часот во крајбрежното подрачје.

Земјотресот бил на длабочина од 15 километри.

Епицентарот на земјотресот е регистриран на 106 километри југозападно од Елбасан.

Граѓаните известуваат дека го почувствувале земјотресот, но дека нема штета.

Би можело да ве интересира

Земјотрес со јачина од 6,2 степени во Гватемала

Земјотрес во Кампанија, потресот предизвика паника во Неапол

Земјотрес го стресе Скопје

Земјотрес ја погоди Србија

Земјотрес во близина на Херцег Нови

Силен земјотрес ги погоди Филипините