(ВИДЕО) Стаорец на плажа трауматизира туристи во Црна Гора

Од:

На црногорска плажа одморот на туристите им го прекина стаорец. На видеото кое се шири на социјалните мрежи се гледа како стаорецот трча на плажа и ги вознемирува капачите.

Не се знае за која плажа се работи, но многумина ги обвинуваат туристите и капачите кои оставаат отпад зад себе.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Ветерот за малку ќе превртеше крузер во Которскиот залив

Горан Наумовски

(ВИДЕО) Црна Гора: Поплавени улици, куќи и мостови, вода влегла и во итната медицинска помош

Горан Наумовски

Црна Гора доби нова влада

Собир за поддршка на Палестина во Подгорица

Америка не сака српски партии во новата црногорска влада

Предраг Петровиќ

(ВИДЕО) Најмалку три лица загинаа, неколку се повредени во сообраќајка на патот Цетиње – Будва

Горан Наумовски