ВИДЕО: Силни полициски сили пред општината во Звечан

Од:

Припадници на косовската полиција се стационирани пред општинската зграда во Звечан.

По денешната рација со солзавец и шок бомби, новоизбраниот градоначалник Иљир Пеци дојде во зградата во придружба на полицијата.

Би можело да ве интересира

Бујар Османи понуди план за Косово: Да се повлечат специјалните сили на Косово и да се организираат општински избори

Орце Костов

САД се загрижени за ситуацијата на северот на Косово, бараат Србија да ја повлече војската

Ана Ололовска

ВИДЕО: Улица во Звечан покриена со српското знаме

Ана Ололовска

САД бара бара повлекување на полицијата од општинските згради, градоначалниците да работат на алтернативни локации

Катерина Павлова-Николовска

ВИДЕО: Американски војници го засилија италијанскиот контингент на КФОР во Лепосавиќ

Катерина Павлова-Николовска

НАТО распоредува дополнителни сили на Косово

Катерина Павлова-Николовска