(ВИДЕО) Мајмун се шета на покрив од куќа во Белград, минувачите во неверување

Од:

На страницата на Инстаграм профилот „moj_beo_grad_“ објавено е необично видео од белградската населба Карабурма. Случаен минувач забележал како мајмун се шета по покрив од куќа во оваа населба.

Мајмунот цело време шета по покривот од куќата, за во еден момент да застане и погледнува кон случаен минувач кој го снима. Како ова егзотично животно стигнало до улиците на Белград засега е непознато, но корисниците на социјалните мрежи претпоставуваат дека избегало од нечив дом или од Зоолошка градина.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Тепачка сред улица со палки по обид за непрописно вклучување

Николовски: Македонското вино е нашиот најдобар промотор

ВИДЕО: Тригодишно дете загина во пожар во Белград

Трагедија на концерт на Калиопи во Белград: Жена почина во салата

Катерина Ѓуровски

(ВИДЕО) Драма во Белград: Маж се заканува дека ќе се самоубие, „врие“ од полицајци и специјалци

Горан Наумовски

Мумифицирано тело на жена е пронајдено во белградската населба Врачар