(ВИДЕО) Хаос на убаво туристичко место на Малта: Туна предизвика метеж на плажа, луѓето мислеа дека е ајкула

Од:

На интернет кружат неверојатни видеа од ајкули од места кои туристите ги обожаваат. Нешто слично се случи и на Малта (Заливот Гадира), само што не беше ајкула туку туна.

На видеото можете да видите како туната избезумено се движи во близина на брегот, предизвикувајќи страв кај луѓето во близина. Додека едни беа преплашени, други беа воодушевени од начинот на кој „игра“ туната.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Морски лав распарки ајкула: Неверојатна снимка од судир на предаторите, посетителите на плажата згрозени

Предраг Петровиќ

ВИДЕО: Во Црна Гора забележана е ајкула: кружеше околу брод

Предраг Петровиќ

Ајкула нападна жена на плажата Рокавеј во Њујорк: Тешко повредена

(ВИДЕО) Ајкула напаѓа чамец: Осум пати се залетува кон пловилото и удира во моторот

ВИДЕО: Паника во Шпанија-перки се појавија во водата, сите почнаа да бегаат

Уште еден напад на ајкула: Жена нуркаше, а потоа се спаси од пеколот, морето за секунда стана црвено