tuna

Регион

(ВИДЕО) Хаос на убаво туристичко место на Малта: Туна предизвика метеж на плажа, луѓето мислеа дека е ајкула

А1он
На интернет кружат неверојатни видеа од ајкули од места кои туристите ги обожаваат. Нешто слично се случи и на Малта (Заливот Гадира), само што не