ВИДЕО: Грчки остров завеан, снег до еден метар

Од:

Студен фронт донесе зимски услови и снегот ги изненади жителите на грчките острови.

dobivaj vesti na viber

Најсилно е погоден островот Самотрака.

Жителите се обидуваат да се изборат со наносите од снег. На некои места има снег и до еден метар. На жителите кои останеле заробени во домовите им помагаат итните служби и локалната власт. Во одредени делови снемало и струја.

Би можело да ве интересира

Втор случај на лепра во Грција

Грција ќе го плаќа рускиот гас во рубљи

Крајбрежната служба на Грција спречила над 590 лица со девет чамци да влезат во грчките територјални води

Британскиот турист во Грција има варичела, а не мајмунски сипаници

Катерина Павлова-Николовска

Сомнителен случај на мајмунски сипаници во Грција

Ана Ололовска

Маската во затворените простори, единствената Ковид мерка актуелна во Грција

Ана Ололовска