(ВИДЕО) Демонстрантот кој влезе во РТС со моторна пила е познат на власта

Српскиот претседател Александар Вучиќ на прес конференцијата во претседателската палата кажа дека е познат на полицијата идентитетот на демонстрантот кој со моторна пила синоќа влезе во просториите на РТС.

Токму демонстрантот со пилата беше спомнат неколку пати од српскиот претседател дека нема да дозволи луѓе со моторни пили насилно да влегуваат со институциите.

Би можело да ве интересира

Обрадовиќ: Упадот во РТС не беше планиран, туку спонтан

Вучиќ ќе ги помилува сите демонстранти, освен тие со моторната пила

Заврши протестот на опозицијата во Белград, од властите бараат ослободување на приведените

Србија: Еден експресно осуден и уште седум лица приведени заради упадот во РТС

Вучиќ: Големите пријатели на Зоран Заев се пофалија дека го затвориле Чавков на 18 години

Предраг Петровиќ

Брнабиќ: Избегнати поголеми инциденти поради одмерената акција на полицијата