(ВИДЕО) Брутално насилство на протестот во Белград: Десничари претепаа маж со ремен

Од:

Пред платото на Народното собрание во Белград вечерва се случи инцидент во кој учествуваше и американски државјанин.

Според очевидци, Американецот побарал фотографија од членовите на екстремно десничарската организација „Народна патрола“, по што кога го прашале од каде е, тој дофрлил „F**k Serbia“ (Е**ш Србија) на присутните.

Како што објавија српските медиуми, тој бил во алкохолизирана состојба и ја испровоцирал толпата.

Би можело да ве интересира

Во Србија: Маж нападна момчиња, па налета со автомобил да ги прегази

Горан Наумовски

Во Србија: Уапсена е голема група педофили кои демнеа жртви од три до 14 години

Експлодираше машина за производство на ракетно гориво

Мајка и ќерка осомничени за убиство на маж кај Пожаревац

Горан Наумовски

Србин силувал деветгодишна братучетка, ќерка на неговиот вујко

Инцидент близу Лесковац: Млад човек прободен со нож во грбот, стомакот и десната нога