ВИДЕО: Белград со снег, а во Ниш 16 степени

Од:

Најавите на метеролозите се остварија и денеска Хрватска и Србија се со врнежи од снег. Во поголемиот дел од Хрватска има снег, а на Јадран има бура и силни врнежи од дожд.

Специфична е ситуацијата во Србија. Белград утрово е под снежна покривка, а во Ниш пак е пријатоно со дури 16 степени целзиусови. Снег покрај во Белград паѓа и во Нови Сад, Ужице, Ваљево. Лозница. Во некои места снегот премина во дожд.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Избегната трагедија во Белград: Момче спаси мајка и син од брз воз

Горан Наумовски

Истрагата утврди: Русин со јорган си го задуши заспаното дете, со нож и го расече вратот на сопругата

„Падна“ мажот кој и се закануваше на жена со убиство, па побегна: Полицијата го уапси насилникот

Обвинение за „таткото од пеколот“: Две пријави за Урош кој ја држеше ќерка си затворена во станот

Србин предал ротирачки митралез кој пука 3.000 куршуми : Го ставил на приколка и го однел во полиција

Катерина Павлова-Николовска

Ме тепаше додека го држев синот во раце, сведочи жената од Звездара која мина низ шестмесечен пекол