Уште 3.206 новозаразени со коронавирус во Косово

Од:

Во последните 24 часа во Косово се регистрирани 3.206 случаи на зараза со коронавирус, а нема смртни случаи предизвикани од инфекцијата, соопшти косовското Министерство за здравство.

dobivaj vesti na viber

Од последниот пресек на состојбата, тестирани се 11.883 лица. Во земјата има 15.247 активни случаи.

Би можело да ве интересира

Во САД од Ковид-19 починале еден милион луѓе

А1он

Епидемијата на коронавирусот во Шангај под контрола

А1он

Косово воведе нови санкции кон Русија и Белорусија

А1он

Задолжително носење заштитна маска на летовите од и кон Германија

Ана Ололовска

Ким ѝ нареди на војската да ја стабилизира дистрибуцијата на лекови за Ковид-19 во Пјонгјанг

Ана Ололовска

Градските власти во Шангај презентираа распоред на активности за постепено враќање на животот во нормала

Ана Ололовска